USG trójwymiarowe


Ultrasonografia trójwymiarowa 3D oraz 4D daje lekarzowi większe niż tradycyjne USG możliwości diagnostyczne.

USG trójwymiarowe

Ultrasonografia trójwymiarowa 3D oraz 4D daje lekarzowi większe niż tradycyjne USG możliwości diagnostyczne. Dzięki temu można zredukować liczbę uciążliwych badań, a leczenie staje się bardziej skuteczne.

Dzięki USG 3 D i 4D lekarz z niezwykła precyzją jest w stanie wykluczyć nieprawidłowości w obrębie narządów miednicy mniejszej oraz może wykryć zmiany w obrębie macicy, w szczególności: mięśniaki, wady wrodzone czy polipy endometrialne.Technologia obrazowania w systemie 3D i 4D jest najnowocześniejszą w dziedzinie diagnozowania USG. Pozwala na uzyskanie trójwymiarowego obrazu badanych struktur - nieruchomych np. guzów lub ruchomych widzianych w czasie rzeczywistym. Z oczywistych względów największe zastosowanie ma w badaniu płodu ponieważ można obserwować ruchy dziecka.

Badanie dostarcza szczegółowych informacji na temat budowy skóry płodu i występowania wad rozszczepowych np. części twarzy, ściany jamy brzusznej, kręgosłup. Metoda ta umożliwia wielopłaszczyznowe oglądanie płodu w dowolnych przekrojach w krótkim czasie potrzebnym do wykonania badania.

Badanie USG #D i 4D trwa nieco dłużej około 20 – 30 min. w zależności od potrzeby. Jest całkowicie niebolesne i nieszkodliwe dla matki i dla płodu. Nie wymaga wypełnienia pęcherza moczowego i wykonywane jest przez powłoki brzuszne. Jedynie wyjątkowo może być konieczne badanie przez pochwowe. Zapis badania rejestrowany jest na płycie DVD, a pacjentka otrzymuje opis badania oraz zdjęcia z badania.